Balog Zoltán szerint már nem érdemes beszélni a kegyelembotrányról
Arról, hogy megromlott-e a viszonya Novák Katalinnal, nem akart nyilatkozni.
Arról, hogy megromlott-e a viszonya Novák Katalinnal, nem akart nyilatkozni.
Kevés egyház állt ellen a kísértésnek: kifizetődő a „szent ügyek” szolgálatát Orbán politikai hatalmához kötni. Ugyanakkor úgy tűnik, nem észlelték, hogy ez olyan problémák forrása lehet, amelyek előbb-utóbb robbannak. Ebben a helyzetben jöttek a botrányok, például erkölcsökről papoló, melegorgiákra járó plébánossal, pedofilmentegető református püspökkel – ezek nemcsak az egyházakra, hanem a NER-re is nagy ütést mértek.
Nem maradhat – ez a két szó elég lehetett ahhoz, hogy Bese Gergő, a NER-celeb pap megbukjon. Az ítéletet a rendszer logikájából fakadóan Orbán Viktor mondhatta ki, aki jogkörén kívül eső sportvezetők, püspökök, EP-képviselők és államfők felett ítélkezik.
A hivatalos indoklás szerint a dunamelléki egyházkerületnek nincs módja új járműveket vásárolni, és most másnak van szüksége a szolgálati autóra.
A Népszava körképe szerint Thoma László kirúgása és a kegyelmi ügy utóélete is komoly feszültséget okoz a református egyházban.
Thoma László a kegyelmi botrány után szólította fel lemondásra Balogot.
Az olimpiai megnyitó szadista kommentálásába belebukott Vincze Minya István református esperesben semmi átlag fölötti vagy átlag alatti nincs. Benne így állt össze a propaganda. Zsigeri indulatokat gerjesztő kampányra zsigeri módon reagált, és ez az olimpia fényében is pont annak látszott, ami. Gyűlöletnek. Vélemény.
A határozat már áprilisban megszületett, de csak júliusban értesítették a püspök leváltását követelő egyházi vezetőket, ráadásul az intés nyilvánosságra hozását szolgálati titoksértésként minősítik.
Beteges szituációkat minősítenek egyházi emberek és egyházon kívüliek ártalmatlannak, így tették a toxikus, mérgező légkört természetessé, elfogadottá – írja szerzőnk, aki szerint a spirituális visszaélés természetrajza felől is érdemes újragondolnunk mindent, amit a Böjte-ügyben, a Balog-ügyben, Hilarion metropolita ügyében láttunk. írja Laborczi Dóra teológus-újságíró.
A református püspök úgy véli, már mindent elmondott a kegyelmi ügyről.
Balog Zoltán szerint csak akkor bűn a bűn, ha a tettes lebukik. Mi ez, ha nem bűnpártolás és a bűnösök bátorítása – kérdezi rendező, dramaturg szerzőnk, miután meghallgatta a legújabb interjút a református püspökkel.
Balog Zoltán miniszterként 131-szer utazott külföldre, összesen több mint egy évet volt távol. Az útjai egy részén elkísérte egykori kabinetfőnöke, majd államtitkára, Novák Katalin is. A Kulturális és Innovációs Minisztérium adatközlése szerint volt olyan út is, amelyre csak Novák tartott a volt tárcavezetővel.
A bicskei gyermekotthon egykori igazgató-helyettese úgy véli, Balog Zoltán az „ellene gerjesztett lincshangulatban” is kiáll az ártatlansága mellett.
Lehet esély arra, hogy Novák Katalin a kegyelmi botrány után valaha visszatérjen a nagypolitikába? Nem lenne könnyű. Mindenesetre a Fidesznek talán nincs ellenére, hogy Balog Zoltán úgy kezdte elismerni saját felelősségét K. Endre ügyében, hogy azzal segíthet feledtetni Novákét.
Először beszélt a köztársasági elnök lemondásához vezető ügyről a református püspök a 777 blognak.
Majdnem négy hónappal a kegyelmi botrány kirobbanása után az ózdi képviselő-testület úgy döntött, hogy Balog Zoltán nem maradhat díszpolgár.
Egészségi és magánéleti okok miatt döntött így.
Az intézményben minden eddig oda járó beteget változatlanul kezelnek.